7 tipů, jak vybrat perfektní přikrývky do ložnice pro každé roční období
| |

7 tipů jak vybrat perfektní přikrývky do ložnice pro každé roční období

Od jasných barevných po šedé a těžké, přikrývky nám pomáhají mnoha způsoby po celý den. Udržují nás v teple, uklidňují a uvolňují. Některé nás dokonce rozesmějí svými roztomilými malými vzory.

Proto je nalezení správných přikrývek do ložnice důležitým krokem, který bychom neměli ignorovat. Nikdo nechce vlézt do postele se škrábající dekou, která nás v noci nechává chladnými.

Proto jsme shromáždili všechny nejlepší tipy, které vám pomohou najít ty nejlepší přikrývky. Takové, které znesnadňují ranní vstávání z postele. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Vyzkoušejte univerzální přikrývky

Na výběr je všemožné povlečení. Ale každý pokoj potřebuje přikrývku a ložnice není výjimkou.

Tyto přikrývky mohou být dostatečně malé, aby je bylo možné zvedat a přemisťovat. Jsou také dostatečně teplé na použití v zimě, ale v létě nejsou příliš těžké a dusivé.

Dobře se hodí ke všem stylům oblečení, jako jsou pyžama, svrchní oděvy a dokonce i váš oblíbený župan. To vše pohodlné a lehké, ale přesto teplé. 

Přicházejí v mnoha různých barvách a stylech látek, které vyhovují i ​​těm nejvybíravějším majitelům. Pokud chcete vylepšit ložnici, začněte s univerzální dekou, než se ponoříte do jiných typů.

Vyberte správnou látku

Na výběr je několik druhů látek a každá má své pro a proti. Většina z nás má osobní preference, ale přesto je dobré mít pro každý typ obecnou představu. Tímto způsobem budete mít jistotu, že nepřicházíte o něco, co byste rádi.

Bavlna: Odolná a dlouhotrvající. Skvělé pro každého s alergiemi. Dodává se v mnoha tloušťkách v závislosti na typu vazby.

Vlna: Těžká a skvělá pro extra teplo. Izolační, ale prodyšná. Někteří lidé jsou alergičtí na vlnu, takže je dobré být opatrní, pokud jste měli v minulosti potíže.

Fleece: Dobrý proti vlhkosti. Velmi teplý, aniž by byl příliš těžký.

Peří: Lehké, ale velmi teplé. Používá vrstvu měkkého peří mezi vnějšími látkami. Špatně izoluje, takže často způsobuje pocení.

Kašmír: Drahý, ale luxusní na dotek. Velmi jemný a lehký.

Syntetika: Vyrobena z různých materiálů, jako je polyester a akryl. Levná, ale náchylná ke statice.

Zvažte speciální tkaniny

Někdy chceme přikrývku, která převyšuje normu. Něco, co nám dovolí si trochu dopřát, když se zachumláme do postele.

Například turecká bavlna je druh tkaniny, který přesahuje běžnou bavlněnou přikrývku. Vlákna jsou delší, což má za následek mnohem nadýchanější a hladší strukturu přikrývky. Rozdíl kvality pocítíte na první dotek.

Další speciální tkaniny, o kterých je třeba přemýšlet, jsou směsi. Prostřednictvím smíchání dvou materiálů získáte to nejlepší z obou světů. Vezměte hladkou texturu kašmíru, ale smíchejte ji s odolností bavlny, abyste získali přikrývku, která je jedinečná.

Hledejte styl tkaní, který se vám líbí

Nyní víte, jaký typ tkaniny chcete. Dále si vyberte, jak chcete, aby byla látka tkaná. Stejně jako u látek má každý styl tkaní svůj vlastní vliv i na ten nejlepší materiál přikrývky.

Úplet: Nejčastěji ze syntetických nebo vlněných tkanin. Pohodlné a teplé, díky čemuž má deka příjemnou váhu.

Konvenční: Nejběžnější druh vazby. Výsledkem je těsný styl, který je dobrý pro izolaci.

Tepelné: Tento styl tkaní má za následek volnou a splývavou přikrývku. Díky tomu je skvělou volbou pro lehkou letní deku.

Prošívané: Nejčastěji se používá na péřové přikrývky. Prošívané části zabraňují shlukování vrstev. Objemné, ale teplé.

Vyberte si přizpůsobenou velikost

Velikost je další věc, kterou chcete mít na paměti u přikrývek. Typická velikost přikrývky je taková, která visí nad matrací natolik, že se pod ní dá zasunout. Pokud ale preferujete něco delšího nebo kratšího, jděte do toho!

Někdy si páry užívají dvě přikrývky na posteli místo klasického nastavení sdílené přikrývky. Někteří dávají přednost tomu, aby si přikrývku nechali ustřihnout na jejich konkrétní výšku.

Pokud máte problémy s výběrem, zde jsou tradiční velikosti, které odpovídají velikosti vaší postele:

POJMENOVÁNÍ LŮŽKAROZMĚR MATRACEROZMĚR NAPÍNACÍHO PROSTĚRADLAROZMĚR PLACHTY
dětská postýlka60×120 cm60×120 cm100×160 cm
dětská postýlka70×140 cm70×140 cm
dětská postel80×160 cm80×160 cm
jednolůžko90×200 cm90×200 cm140×240 cm
prodloužené jednolůžko90×220 cm90×220 cm
jednolůžko atyp120×200 cm120×200 cm
dvoulůžko atyp160×200 cm160×200 cm220×240 cm
dvoulůžko180×200 cm180×200 cm240×260 cm
dvoulůžko200×200 cm200×200 cm260×260 cm

Na výběru barvy záleží

Náš výběr barev ovlivňuje naši náladu způsobem, o kterém ani nepřemýšlíme. Živé barvy přinášejí energii a vzrušení. Chladnější barvy nás uklidňují a uklidňují.

Abyste z designu své ložnice vytěžili maximum, je dobré zvolit uklidňující barvu.

Energie má své místo v ložnici, ale většinu času tam trávíme spaním a odpočinkem. Modré a zelené jsou perfektními doplňky tohoto pocitu.

To hodně závisí na zvoleném barevném schématu. Pokud ale hledáte něco nového, zkuste pro svou deku najít uklidňující barvu. Určitě to pomůže uklidnit ty podrážděné noci pryč.

TIP: Ložnicové sestavy

Do ložnice zajisté patří správně zvolené povlečení a lůžkoviny obecně, ale podívejte se i na kompletní ložnicové sestavy.

Rozmanitost je klíč

Ani ta nejlepší přikrývka a lůžkovina vyrobená z toho nejlepšího materiálu přikrývky není jedinou hvězdou na posteli. Většina postelí má mnoho různých typů přikrývek.

Některé jsou menší a tenčí, zatímco jiné jsou tlustší a mnohem teplejší. Díky možnosti výběru je snadné bez problémů přejít z jedné sezóny do druhé.

Namísto hromadění celé sady pro každé roční období si pořiďte různé přikrývky, které se hodí pro každou příležitost. Když už nic jiného, ​​tyto vrstvy lze snadno odhrnout, když si vyberete konkrétní přikrývku, kterou na noc potřebujete.

Najděte si přikrývky do ložnice, které máte rádi

Se všemi těmito tipy, které vám pomohou, je nalezení dokonalých přikrývek do ložnice snadný úkol. Není nic jako vlézt do postele a zachumlat se do příjemného tepla měkké přikrývky.

Takže nešetřete. Nakupujte a hledejte dokonalou shodu. Spánek ještě nikdy nevypadal tak úžasně!

Co se spánku týče, tak se podívejte na náš článek: Víte jaké ložní povlečení používat pro kvalitní spánek?

Hledáte inspiraci? Podívejte se na toto krásné povlečení, které dodá vaší ložnici zvláštní nádech.